فیلم آموزشی شماره ۱

آیا می توان تعهدات حرفه ای را بر مشکلات شخصی ترجیح داد؟

توضیحات و متن ویدئو

سوال: شما بین انتقام از کسی که به دوست و یا همسر شما آسیب زده و حفظ نظم جامعه کدام را انتخاب می کنید؟! پاسخ خیلی راحت نیست؟! اجازه بدید با هم قسمتی از یک سریال حقوقی را بررسی کنیم.
داستان مربوط می شود به حادثه ای که در زندگی یکی از وکلای دادگستری اتفاق افتاده است. موضوع صحبت ما درباره جی ست. او از وکلای موفق کیفری کار بود. تازگی با دختری آشنا شده بود و با هم نامزد شده بودند.
عصر یک روز کاری که جی از دادگاه خارج شد. با نامزدش در حال صحبت بود، که ناگهان صدای جیغ او را شنید. هوا تاریک بود، واقعا جی نمی دانست کار بایدچه کند. نامزد او که در حال بازگشت به خانه از محل کار بود، در کوچه ای خلوت ، مرد جوانی به او حمله کرد. آن مرد نامزد جی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داد. تمام صورت این دختر جوان غرق در خون بود. دختر فقط فریاد می زد. پدر دختر از راه رسید .مرد با دیدن پدر فرار کرد. با کمک پلیس، نامزد جی به بیمارستان منتقل شد.
جی موقعی نامزدش را دید که وی بر روی تخت بیمارستان خوابیده بود.
القصه آنکه پس از تحقیقات مفصل از ناحیه پلیس مرد شناسایی و دستگیر شد.
اما به دلیل برخی از موانع قانونی، آزاد شد. دادستان می گفت که ضارب وکیل خوبی دارد. نامزد وی درک نمی کرد که چگونه وکیل از آن مرد دفاع کرده بود.
دختر جوان ناراحت و ترسیده خود را در منزل محبوس کرد و حتی نمی خواست جی را ببیند.
جی در شرایط سختی بود. یکی از دوستان خانوادگیشان بدنبال انتقام از آن مرد شیاد بود. جی تنها کسی بود که آدرس آن مرد را داشت. در مقابل درخواست برای دادن آدرس آن مرد برای انتقام، بهتر نیست خودتون این تکه از فیلم را ببینید.
جی می گوید که من یک وکیل هستم و وظیفه من جلوگیری از وقوع جرم است.
رفتار جی حیرت انگیز بود . او بین رفتار حرفه ای و تعهدش و احساسش در حمایت از دختری مظلوم و بی گناه، حفظ نظم در جامعه اش را ترجیح داد.
هرچند که آن جوان کار خود را کرد اما تصمیم جی درست بود. یک وکیل قبل از آنکه به خود بنگرد، باید رسالت خود را در قبال جامعه در نظر بگیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *