آزمون های لازم برای اخذ ویزای کار پرستاری در استرالیا

شورای ANMAC وظیفه ایجاد استانداردهای باکیفیت آموزشی را به عهده دارد و مسئول ارزیابی مهارت های پرستاران و ماماهایی است که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند.

. پرستاری در استرالیا جزو مشاغل مورد نیاز است و در لیست مشاغل مهارتی (SOL) قرار دارد. فعالیت به‌عنوان پرستار ثبت نام شده (Registered Nurse) در استرالیا نیاز به کسب امتیاز برای ویزای کار و سپس معادل‌سازی مدرک پرستاری از طریق شورای پرستاری استرالیا (ANMAC)دارد. شرکت در آزمون RN یکی از مراحل لازم برای معادل سازی مدرک در استرالیا است. پرستاری در استرالیا در دوسطح است.

  • Registered Nurse  این دسته پرستاران دارای مدرک 4 ساله پرستاری هستند و در تمام زمینه ها می‌توانند کار کنند.
  • Enrolled Nurse  معادل با کاردانی پرستاری هستند و درآمدی پایین‌تر از Registered Nurse دارند.

دسته اول پرستاران ثبت نام شده (RN) پس از دریافت نتیجه موفقیت‌آمیز از سوی مرجع ارزیابی مهارت، می‌توانید برای درخواست ویزا در استرالیا اقدام کنید

حدوداً ۵ تا ۶ ماه زمان میبرد تا نتیجه ارزیابی اولیه دریافت شود.

اگر نتیجه ارزیابی مثبت بود، به شما اجازه داده میشود در یکی‌ از کلاسهای مربوط به رجیستر شدن (بریدجینگ) شرکت کنید. این کلاسها از لحاظ زمان بندی و هزینه خیلی‌ متفاوت هستند. این کلاسها   در برخی مراکز ۲ تا ۳ ماه طول می‌کشد و در برخی ۶ ماه. دوره های طولانی تر معمولا آسان تر هستند. در دوره های ۲ ماهه، یک ماه تئوری و یک ماه عملی میباشد. ‌. در پایان هر ماه، از شما امتحان میگیرند و اگر قبول نشوید یک بار دیگه امتحان میگیرند و اگر ۲ بار رد شوید دیگر نمیتوانید از آن طریق کارتان را ادامه دهید. هزینه کلاسها حدوداً ۱۲ تا ۱۵ هزار دلار میباشد.

برای شرکت در کلاسها فوق به شما ویزای موقت داده میشود.

پس از اتمام کلاس اگر قبول شوید، آنوقت شما رجیستر میشوید .و این هم حدوداً ۲-۳ ماه زمان میبرد.

پس از رجیستر شدن، شما میتوانید برای مراحل ویزای اقامت دائم اقدام کنید. اینکار میتواند از داخل خاک استرالیا و یا از خارج انجام شود.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه جزئیات اقامت و کار در استرالیا برای پرستاران گرامی با کارشناسان ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *