مهاجرت پزشکان به استرالیا

بر اساس گزارش های معتبر کشور استرالیا نیازمند پزشکان عمومی و متخصص برای جبران نیروی کاری خود در شهرهای کم جمعیت و کمتر برخوردار است.

این کشور تا سال ۲۰۲۵ اقدام به جذب پزشکان عمومی و متخصص از سرتاسر جهان می کند تا کمبود پزشک در این کشور را جبران نماید. می توان گفت که از هر 4 پزشک در استرالیا یک پزشک مهاجر است. بر این أساس، پزشکی از مشاغل پر تقاضا در کشور استرالیا می باشد.

تخصصهای پزشکی مور دنیاز استرالیا

سترالیا از نظر خدمات بهداشتی و پزشکی بسیار پیشرفته است و عمده‌ی رشته‌های مرتبط با حوزه‌ی سلامت و پزشکی نیز در لیست مشاغل موردنیاز این کشور به چشم می‌خورند. پزشکی عمومی، متخصص بیهوشی، زنان و زایمان، رادیولوژی، پرستاری، فیزیوتراپی و روان‌پزشکی از جمله مشاغل مورد توجه این کشور هستند.

فهرست رشته های تخصصی پزشکی مورد پذیرش و نیاز انجمن پزشکان استرالیا
متخصص قلب و عروق متخصص بیهوشی
متخصص مغز و اعصاب متخصص داخلی
متخصص اطفال و نوزادان متخصص مراقبت های ویژه
متخصص گوارش متخصص اورژانس
متخصص غدد متخصص روماتولوژی
متخصص انکولوژی متخصص گوش و حلق و بینی
متخصص پوست و مو متخصص ارتوپدی
متخصص خون متخصص چشم
متخصص جراحی متخصص زنان و زایمان
متخصص کلیه و مجاری ادرار متخصص زیبایی و پلاستیک

شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا.

به ‌دلیل بالا بودن آمار مهاجرت به کشور استرالیا، این کشور سیستم مهاجرتی کاملا دقیق و مشخصی دارد. پزشکان متخصص و کادر پزشکی نیز برای مهاجرت به استرالیا باید دارای شرایط خاصی بوده و از استانداردهای تعیین شده برخوردار باشند. بخاطر حساسیت شغلی برای پزشکان، معادل‌سازی و ارزشیابی مدارک تحصیلی‌، اهمیت بسیار بالایی دارد. به طور کلی کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه و اتریش از جمله کشورهایی هستند که مدرک پزشکی پزشکان ایرانی را قبول می کنند. اما پزشکان ایرانی برای کار، طبابت و یا تحصیل در استرالیا باید مدارک پزشکی خود را معادل سازی نمایند. کسب امتیازهای لازم در آزمون های ارزیابی و شرکت در دوره های کارآموزی از جمله مراحل معادل سازی مدرک عمومی و تخصصی پزشکان برای کار و طبابت در استرالیا است. پزشکان عمومی، پزشکان متخصص و مدیران درمانگاه ها می توانند با دارا بودن شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت کاری به استرالیا اقدام کنند.

1دارا بودن مدرک پزشکی معتبر از مؤسسات آموزشی مورد پذیرش

مدرک پزشکی متقاضی باید از جانب شورای پزشکی استرالیا (Australian Medical Council (AMC)) و فهرست جهانی دانشکده‌های پزشکی، مورد تایید باشد.

2داشتن مدرک زبان معتبر

افراد متقاضی باید دارای مدارک زبان معتبر مانند OET با نمره حداقل B یا آیلتس با نمره 7 و سایر مدارک معتبر زبان مانند تافل باشند. آزمون OET استرالیا، یکی از آزمون‌های زبان انگلیسی بین‌المللی است که طراحی شده است تا الزامات زبان انگلیسی افراد را در بخش بهداشت و درمان اندازه‌گیری کند.

3ارزیابی مهارتهاش

مهارت‌های متقاضی توسط شورای پزشکی استرالیا، توسط آزمون‌های تعیین شده مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

4شرایط سنی

برحسب ویزاهای مختلفی که برای اعزام پزشکان وجود دارد، شرایط سنی مهاجرت پزشکان به استرالیا متفاوت است؛ با این حال دریافت ویزای کار مانند پزشکی، معمولا با محدودیت سنی ۴۵ سال روبه‌ رو است.

برای اطلاع بیشتر در مورد نجوه اقامت و کار پزشکان در استرالیا به کارشناسان گروه بین المللی پرواز در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *