لیست مشاغل استرالیا

شما با مطالعه این مقاله یک بار برای همیشه هرآنچه که نیاز باشد در مورد لیست مشاغل استرالیا بدانید را متوجه می‌شوید و کامل ترین اطلاعات لازم در مورد لیست مشاغل استرالیا را بدست خواهید آورد.

لیست مشاغل استرالیا چیست و در حاضر چه مشاغلی در استرالیا نیاز است تمامی این موارد درا در مقاله‌ای با عنوان لیست مشاغل استرالیا برای شما ارائه کرده ایم. اگه به دنبال ویزای کار استرالیا هستید باید به این لیست توجه کنید و به نوعی افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار و اسکیل ورکر را دارند حتما با لیست مشاغل استرالیا رو به رو خواهند شد.

کشور استرالیا ششمین کشور دنیا از نظر وسعت می‌باشد اما در مقابل یکی از کشورهای کم جمعیت دنیا محسوب می‌شود از این رو دولت استرالیا برای پیشرفت و توسعه نیاز به نیروی کار متخصص دارد تا بتواند چرخ صنعت خود را با سرعت بیشتری به حرکت دربیاورد به همین جهت اداره مهاجرت استرالیا هر سال نظر وزارت کار، مهارت، کسب و کارهای کوچک و خانوادگی را در مورد لیست مشاغل استرالیا جهت تعیین در لیست های مشاغل متفاوت را جویا می شود و عموما این نظر ملاک اصلی اداره مهاجرت در تعیین لیست‌های سالیانه مشاغل استرالیا است. لیست مشاغلی که کاندیدای اضافه شدن به لیست‌ها و یا حذف از آن هستند در انتهای هر سال توسط این وزارتخانه معرفی می‌شود که امسال نیز شرایط به همین منوال بوده است.

آخرین لیست مشاغل استرالیا

تا به این لحظه متوجه شدیم که اداره مهاجرت استرالیا هرساله لیست مشاغل استرالیا را با بررسی شرایط ایالت ها و همچنین مشورت با ارگان‌های مربوطه تهیه می‌کند و آن را انتشار می‌دهد. از این رو آخرین لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا در ۵ مارس ۲۰۱۹ منتشر شده و در تاریخ ۲۹ اکتبر ۲۰۱۹ هم بازبینی شده و البته تغییری نداشته است قرار بر این بود که لیست مشاغل جدیدی صادر شود اما به دلیل بحران پیش آمده (کوید ۱۹) انتشار لیست مشاغل استرالیا به تاخیر افتاد.

نبودن شغل در لیست مشاغل استرالیا

شاید بارها با این سوال مواجه شده باشیم که متقاضیانی با شغل و تخصص خواصی به ما مراجعه می‌کنند که در لیست مشاغل استرالیا موجود نیست. آیا درهای استرالیا بروی این افراد بسته است؟ باید به این سوال به این صورت پاسخ دهیم که می‌بایست کارفرمایی که احتیاج به نیروی کار دارد، آن کار را در استرالیا آگهی کرده باشد. ولی در مدت مقرر قانونی نتواند شخص مورد نظر خود را از شهروندان استرالیا پیدا کند یا کسی برای آن شغل درخواست نداده باشد، آن کارفرما در این صورت می‌تواند از بین متخصصین که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق کار را دارن مثلا شما را انتخاب و استخدام نماید. در این هنگام، شما می‌بایست جهت اخذ ویزای کار استرالیا درخواست خود را ارسال نمایید، و شخص کارفرما نیز باید اطلاعات و مدارک لازم در مورد اینکه شغل مورد نیاز در استرالیا را آگهی نموده و نتوانسته شخص مورد نظر در داخل استرالیا بیابد و به شخص شما احتیاج دارد را آماده و ارائه کند. البته باید بگوییم این همان جاب آفر می‌باشد که معمولا اتفاق افتادن آن برای متقاضیان بسیار بسیار کم است.

نکته در برخی موارد یک شغل به دلیل حجم بالای تقاضا و تکمیل ظرفیت از لیست مشاغل برای یک و یا چند سال حذف می شود و دوباره وارد لیست می شود به عنوان مثال در سال گذشته رشته مهندسی معدن در لیست مشاغل استرالیا موجود نبود که در سال جار وارد لیست مشاغل شد.

بررسی لیست مشاغل استرالیا

استرالیا دارای سه لیست مشاغل می‌باشد (MLTSSL)، (STSOL)، (ROL) که هریک شرایط خاص خود را دارد.

 لیست مشاغل بلند مدت استرالیا MLTSSL مربوط به لیست مهارت‌های استراتژیک میان مدت و بلندمدت می باشد.

لیست مشاغل کوتاه مدت استرالیا STSOL لیست مشاغل مهارتی کوتاه‌مدت استرالیا می‌باشد و در نهایت لیست ROL لیست مشاغل مورد حمایت ایالتی می‌باشد.

  • رشته های MLTSSL امکان اقدام برای همه ویزاهای ۱۸۹، ۱۹۰ و ۴۹۱ را دارند.
  • رشته های STSOL صرفا امکان اقدام برای ویزاهای ۱۹۰ و ۴۹۱ را دارند.
  • رشته های ROL فقط امکان اقدام برای ویزای ۴۹۱ را دارند.

معرفی اصطلاحات کاربردی در لیست مشاغل استرالیا

شما در لیست مشاغل استرالیا مواردی را مشاهده می‌کنید و شاید برخی از متقاضیان معنی این اصطلاحات را متوجه نشوند از این رو شما را با دو اصطلاحANZSCO CODE ، ASSESSING AUTHORITY آشنا می‌کنیم.

ANZSCO CODE :

کد ANZSCO و یا کد استاندارد استرالیا و نیوزلند که برای هر شغل در لیست مشاغل استرالیا یکتا بوده و فقط مختص همان شغل می‌باشد توجه داشته باشید این کد شش رقمی می‌باشد.

ASSESSING AUTHORITY :

مورد دیگری که باید در لیست مشاغل استرالیا به آن دقت کنید سازمان ارزیابی کننده مدارک شما می‌باشد باید توجه کنید که هر کد شغلی دارای سازمان ارزیاب مشخصی است که شما باید مدارک خود را برای ارزیابی به آن ارسال کنید هر چند که برخی از کد شغلی ها دارای دو سازمان ارزیاب می‌باشد.

چنانچه به سرمایه گذاری فکر می‌کنید به مقاله سرمایه گذاری در استرالیا سری بزنید.