ویزای تلنت استرالیا

ویزای تلنت استرالیا و یا همان ویزای نخبگان استرالیا (​Global Talent Visa) یکی از ویزاهای بسیار جذاب روزهای اخیر می‌باشد و این جذابیت و استقبال بالا دلیلی ندارد جز مزایای ویزای تلنت استرالیا که در ادامه آنها را بازگو می‌کنیم.

افراد نخبه ای در سراسر دنیا وجود دارند که قصد مهاجرت از کشور خود را دارند و می‌خواهند وارد یک کشور مدرن و پیشرفته شوند، از این رو دولت استرالیا در یک اقدام هوشمندانه با وارد کردن ویزای تلنت استرالیا و یا ویزای نخبگان استرالیا سعی بر این دارد تا از این طریق افراد با استعداد را وارد کشور کند تا به این صورت در رشد کشور گام بزرگی را بردارد. از نام این ویزا مشخص است که هرکسی نمی‌تواند آن را اخذ کند و شرایط خاصی نیاز است تا این ویزا را شما دریافت کنید که در ادامه با این شرایط آشنا می‌شوید. شما می‌توانید با مدارک لیسانس، ارشد و دکترا برای ویزای تلنت اقدام کنید.

این ویزا در گذشته دارای دو ساب کلاس، یعنی ویزای ۱۲۴ استرالیا و همچنین ویزای ۸۵۸ استرالیا بوده است که با هم در موقعیت درخواست کننده تفاوت دارد به این صورت که ویزای 858 استرالیا مختص افرادی است که در داخل استرالیا هستند و یزای 124 استرالیا مناسب افراد خارج از استرالیا می باشد اما در حال حاضر براساس آپدیت جدید هر دو ویزا به سابکلاس 858 برای متقاضیان داخل و خارج خاک استرالیا تغییر پیدا کرده است. جهت آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع ویزای استرالیا به لینک مربوطه مراجعه فرمایید تا از این طریق با انواع ویزای استرالیا آشنا شوید.

اصلی ترین تفاوت یک ویزا نسبت به ویزای دیگر مزایای آن می‌باشد دقیقا نقطه قوت ویزای تلنت استرالیا همین موضوع می‌باشد. اصلی ترین مزایای ویزای شامل موارد زیر می شود:

 • اقامت دائم استرالیا از بدو ورود به استرالیا
 • اجاز انجام کار تمام وقت در استرالیا
 • امکان تحصیل برای شما و تخفیفات تحصیلی
 • تحصیل رایگان برای فرزندان
 • توانایی اسپانسر شدن برای اقامت دائم خویشاوندان
 • توانایی اقدام برای citizenship
 • استفاده از خدمات درمانی رایگان medicare

شما برای اخذ هر ویزایی نیاز به پرداخت هزینه‌هایی دارید که اصلی ترین هزینه مربوط به هزینه‌های دولتی می‌شود. در مرحله اول جهت ارزیابی برای اخذ (unique identifier) نیاز به پرداخت هزینه نمی‌باشد. هزینه ویزای تلنت استرالیا 4110 دلار استرالیا می‌باشد البته این هزینه در زمان کسب نتیجه مثبت و هنگامی که شما مطمئن به دریافت این ویزا هستید از شما گرفته می‌شود.

شاید شما هم مواردی را شنیده باشید در ارتباط با این موضوع اما ما براساس گفته‌های اداره مهاجرت استرالیا در وب سایت رسمی خود در این رابطه می‌گوییم که زمان دقیقی در دسترس نمی‌باشد و این زمان می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. عوامل تاثیر گذار در مدت زمان اخذ ویزای تلنت استرالیا می‌تواند موارد همچون تعداد متقاضی در صف، حجم مدارک ارسالی شما و یا میزان قوی بودن پرونده شما و اسناد ارسالی شما برای ادعا نخبه بودن خود باشد.

دارای سابقه برجسته بین المللی و دستاوردهایی استثنایی و منحصر به فرد در یکی از زمینه‌های نام برده شده باشد (سکتورهای معرفی شده برای تلنت ویزا): متقاضی باید فرد برجسته ای در زمینه عنوان شده باشد، توانایی‌های برتری نسبت به دیگران در زمینه عنوان شده داشته باشد (موارد نظیر مقالات بین المللی، ثبت اختراع، چاپ کتاب، سخنرانی در سمینارها و کنفرانس ها، شرکت در المپیادها و کسب رتبه، شاگرد برتر بودن در دانشگاه یا ورودی برتر بودن،پروژه های صنعتی، پروژهای تحقیقاتی و هر دستاوردی که بتواند out standing متقاضی را به نمایش بگذارد می تواند کمک کننده باشد.)

 • متقاضی باید توسط یکی از موارد زیر nominate شود: شهروند استرالیایی یا فردی که اقامت دائم استرالیا را دارد، یک سازمان یا شرکت استرالیایی (مرتبط با حوزه ی فرد متقاضی). فرد یا سازمانی که در حوزه تخصص متقاضی شناخته شده باشد و دست آوردهای خوبی در این حوزه داشته باشد. به طور مثال اساتید دانشگاه، مدیران و یا افرادی با پست های senior در سازمان ها و شرکت های مرتبط که شهروند یااقامت دائم استرالیا را داشته باشند و در حوزه فعالیت متقاضی شناخته شده و فعال باشند می توانند این شرایط را داشته باشند.

این افراد در دو حال زیر قرار دارند:

 • یا مدرک دکترای خود را در 6 ماه آینده دریافت می‌کنند.
 • و یا در 3 سال گذشته مدرک دکترای خود را دریافت کرده‌اند.

اثبات توانایی کسب درآمد بیش از 154 هزار دلار استرالیا در سال

نکته ای که باید در زمینه recent graduate اشاره کرد این است که در آپدیت جدید ارائه شده از طرف اداره مهاجرت استرالیا، مدرک تحصیلی دکترای متقاضیان این کتگوری باید معادل دکترای استرالیا براساس استاندارد های آموزشی این کشور باشد.

 • ارائه یک متن 300 تا 750 کلمه‌ای در رابطه واجد شرایط بودن متقاضی برای ویزای تلنت استرالیا(cover letter)، اشاره به اطلاعات و دستاوردهای علمی و تحقیق در رابطه با موقعیت‌ها و فرصت‌های زمینه اشاره شده در استرالیا.
 • تهیه CV
 • مدارک هویتی و مربوط به دستاوردها (پاسپورت، کارت ملی، شناسنامه، عقدنامه، مدارک تحصیلی، جوایز و گواهینامه‌ها از ارگان‌های بین المللی، ارائه مدارک و نامه‌های معتبر از نهادها و ارگان‌های دولتی، تخصصی، علمی پژوهشی، فرهنگی، ورزشی و …، مدارکی که نشان دهنده‌ی برتری شما نسبت به سایر افراد با تخصصی مشابه باشد، مقالات، تقدیرنامه ها، اختراعات، مدارک تحصیلی، کتاب، سخنرانی در سمینارها، المپیادها، فاند، اسکالرشیپ، شناخته شدن به عنوان داور ژورنال های معتبر، شرکت و دعوت شدن در کنفرانس های بین المللی، مصاحبه به عنوان فرد نخبه یا برتر در زمینه ادعا شده، تدریس در زمان دانشجویی، انجام پروژه دانشجویی برای شرکت های معتبر و ارائه رضایت نامه، ورودی و یا شاگرد برتر، …). این مدارک باید نشان دهنده‌ی فعالیت و تخصص شما در دو سال اخیر باشد (نامه یا معرفی نامه از طرف شرکت یا فرد مورد تایید برای ارزیابی ادعای شما، نمایی از موفقیت های شما در رسانه های مختلف از قبیل تلویزیون، روزنامه، نشریات و مجلات و …).
 • معرفی Nominator شناخته شده در زمینه مورد نظر (شهروند استرالیایی، فردی که اقامت دائم استرالیا را دارد، یک سازمان یا شرکت استرالیایی (مرتبط با حوزه ی فرد متقاضی)