تغییر ظرفیت و شرایط مهاجرت به استرالیا در ۲۰۲۳

براساس اعلامیه دولت برای مهاجرت به استرالیا، بودجه دولت فدرال این کشور برای سال مالی ۲۳-۲۰۲۲ در بخش مهاجرت تغییراتی داشته است.

مطالعه اسناد منتشر شده نشان دهنده آن است که ظرفیت پذیرش متقاضیان در خصوص ویزاهای استرالیا در سال مهاجرتی ۲۰۲۲-۲۰۲۳ (FEDERAL BUDGET 2023- AUSTRALIA IMMIGRATION ) همانند سال مالی گذشته، برابر با حدود ۱۹۰,۰۰۰ واحد خواهد بود. نکته قابل توجه در این زمینه این است که تمرکز اصلی سیاست های آتی دولت استرالیا بر موضوع جذب نیروی کار ماهر (ویزاهای اسکیل ورکر) قرار گرفته است.

باید اشاره نمود که در مورد بودجه و برنامه سال مالی بعد که از ابتدای ماه جولای سال ۲۰۲۳ اجرا می گردد، تغییرات قابل توجهی از سوی اداره مهاجرت استرالیا اعمال می گردد. در بخشی از این برنامه مالی و بودجه سالیانه، دولت استرالیا تغییراتی را در شرایط و ظرفیت پذیرش درخواست مهاجرت به استرالیا ایجاد نموده است. این عدد و رقم در روند فعالیت های اداره مهاجرت از اهمیت فراوانی برخوردار است.

بر اساس آمار منتشره سهمیه ویزاهای مهارتی – کاری (Skills) برای مهاجرت به استرالیا به ۱۰۹۹۰۰ افزایش خواهد یافت. عدد ۳۰,۰۰۰ ظرفیت بیشتر از ظرفیتی است که برای سال مالی قبل از سوی دولت استرالیا در نظر گرفته شده است.

توضیحات

آقای دکتر حسین سرتیپی 

وکیل و متخصص در حقوق خصوصی بین المللی 

آخرین تحولات مهاجرت به استرالیا و برنامه مالی این کشور

در سال ۲۰۲۳

براساس اعلام اداره دولت برای مهاجرت به استرالیا به تفکیک می توان ظرفیت ویزای استرالیا در بخش های کار و مهارت در سال آتی را بدین شرح بیان نمود:

در این نوع از ویزای استرالیا، دانش (علمی و دانشگاهی و امثالهم) به همراه حداقل سه سال کار در مشاغل مرتبط ارزیابی می گردد. صدور دعوتنامه منوط به معادل سازی دانش و مهارت متقاضی مهاجرت به استرالیا است. متقاضیان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای استرالیا تحت عنوان ویزای کار و مهارت به زیر بخش های مربوطه در این تارنما مراجعه نمایند.

برای یافتن راهی مطمئن، دقیق و سریع در مهاجرت به استرالیا، از مشاوره رایگان کارشناسان پرواز بهره مند شوید. گروه کارشناسان پرواز، برای اطلاع مشتریان خود از شرایط مهاجرت به استرالیا، زندگی در استرالیا،و حتی یافتن شغل در استرالیا، خدمات مشاوره ای رایگان با امکان ارتباط مستقیم بین شما و وکلای رسمی سازمان مارا را فراهم خواهند نمود. متقاضایان مهاجرت به استرالیا و کارجویان شغل در استرالیا می توانند بدون حضور در دفتر گروه بین المللی پرواز، از سراسر ایران و حتی خارج از ایران، برای اطلاع از شرایط مهاجرت به استرالیا و بهره مندی از مشاوره آن لاین (برخط) و رایگان با ما در تماس باشند.

مطابق اطلاعات اعلام شده می تواند متوجه شد که  تغییرات ایجاد شده در ظرفیت ویزای استرالیا برای خانواده جهت مهاجرت به استرالیا، نیز در بر گیرنده تغییراتی بوده است. پیش بینی می شود که ۵۰,۰۰۰ ظرفیت ویزا برای گروه ویزای استرالیا برای اعضاء خانواده در نظر گرفته شود.

ظرفیت ویزای استرالیا برای گروه های خانوادگی به تفکیک عبارتند از:

  • ویزای استرالیا برای فرزندان: ۳۰۰۰ ظرفیت
  • ویزای استرالیا برای شریک زندگی (Partner Visa):  ۴۰۵۰۰ ظرفیت
  • ویزای استرالیا برای والدین: ۶۰۰۰ ظرفیت
  • ویزای استرالیا برای سایر اعضاء خانواده: ۵۰۰ ظرفیت
  • ویزای استرالیا برای شرایط خاص (Special Eligibility): ۱۰۰ ظرفیت

در انواع مختلف ویزای استرالیا برای اعضاء خانواده ها همانند سایر ویزاها، دریافت دعوتنامه از سوی افراد حائز شرایط ضروری است.

در ویزای استرالیا برای اعضاء خانواده، عضو دعوت کننده باید شرایطی را که در قوانین و بخشنامه های سالیانه برای مهاجرت به استرالیا در نظر گرفته شده است را دارا باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر برای آگاهی از شرایط به مهاجرت به استرالیا می توانید به بخش مربوطه مراجعه نموده و یا با کارشناسان گروه بین المللی پرواز در تماس باشید.

برای یکسال آینده، برای مهاجرت استرالیا نسبت به سال گذشته، با افزایش ظرفیت بویژه در مورد ویزاهای کار و مهارت مواجه هستیم. همچنان ما با برنامه مهاجرتی سنگینی در حدود ۱۹۰ هزار برای پروسه ویزاهای اقامت دائم استرالیا روبرو خواهیم بود. برنامه اعلامی از سوی دولت استرالیا در این زمینه برنامه بزرگی است.

جزئیات برنامه برای مهاجرت به استرالیا به این صورت است که برای ویزای استرالیا برای اسکیلد ایندیپندنت (ساب کلاس های ۱۸۹)  نسبت به سال گذشته تغییرات خیلی کمی  داشته ایم. نکته مثبت این است که به دلیل حذف انواع مختلف ویزای استرالیا برای اقامت دائم نیوزیلندی ها که براساس مقررات قرار است که از راه های دیگر متقاضیان مهاجرت به نیوزیلند به شهروندی آن کشور دست پیدا کنند، در حقیقت و در عمل، برای متقاضیانی که در خارج از استرالیا هستند و می خواهند به صورت آف شور (Off shore) اقدام کنند،  برای ویزاهای ۱۸۹ و غیر نیوزیلندی ها شرایط بهتری نسبت به سال گذشته فراهم شده است. در بهترین حالت شرایط بدتر نخواهد بود. به احتمال زیاد، از نظر تعدادی تا اندازه ای شرایط از سال گذشته برای مهاجرت به استرالیا بهتر به نظر می رسد.

در خصوص ویزای استرالیا بر اساس درخواست کارفرمایان استرالیایی (Employer Sponser) ظرفیت مقداری بیشتر شده و در این زمینه وضعیت بهتر به نظر می رسد. در نتیجه، کسانی که می خواهند از طریق ویزاهای اسپانسر کارفرمایی به استرالیا مهاجرت کنند (ساب کلاس ۱۸۶)‌ با افزایش ظرفیت در این زمینه روبرو خواهند شد. این روند طبیعی به نظر می رسد، چرا که دولت برای مهاجرت به استرالیا در سال جاری اعلام نموده است که مسیر تبدیل به اقامت دائم برای کسانی که ویزای ساب کلاس ۴۸۲ را دارند، تسهیل می نماید. این در حالی است که این دسته از دارندگان ویزای استرالیا در گذشته نمی توانستند تبدیل وضعیت به ویزای اقامت دائم نمایند. به طور طبیعی، دولت بایستی تعداد و ظرفیت ویزای استرالیا را در این بخش را افزایش دهد. بر این اساس دولت قادر خواهد بود تا به این هدف نائل شود و این سیاست را اجرا نماید. در مورد ویزای استرالیا تحت عنوان ساب کلاس ۱۹۰ تغییر خاصی مشاهده نمی شود.

تغییراتی در مورد ویزای استرالیا از طریق بیزینسی و نوآوری در این گزارش ملاحظه می گردد. بر این اساس، سهمیه ۵۰۰۰ واحد که در ویزای استرالیا از طریق بیزینس و یا نوع آوری در سال گذشته به ۱۹۰۰ واحد تقلیل پیدا کرده است. در نتیجه چنین تغییر، متقاضیانی که در سال ۲۰۲۱ برای مهاجرت به استرالیا اقدام نموده اند برای ویزای استرالیا از طریق بیزینس و نوع آوری، ساب کلاس ۱۸۸ به احتمال زیاد در سال مالی آتی، ویزای استرالیا ی خود را دریافت نمایند. موید این مطلب آمارهایی است که بر اساس آن تعداد افراد منتظر برای دریافت ویزای استرالیا از این طریق در سال ۲۰۲۱ به همین مقدار بوده است. این احتمال نیز وجود دارد که این عدد، به همین دلیل تعیین شده باشد. بر اساس برنامه مالی و  بودجه منتشر شده، تخمین زده می شود که متقاضیان مهاجرت به استرالیا که در سال ۲۰۲۱ برای ساب کلاس ۱۸۸ اقدام نموده اند، در سال آینده، ویزای استرالیا را دریافت ‌نمایند.

برای نیل به منظور مهاجرت به استرالیا و اطلاع از شرایط زندگی در استرالیا و یافتن شغل در استرالیا، بهترین روش‌، استفاده از اطلاعاتی است که در سایت‌های دولتی کشور استرالیا منتشر شده و یا مطالعه مقالاتی است که از سوی همکاران ما تهیه و در سایت قرار داده شده است. گروه کاریابی پرواز توانسته است با دریافت مشاوره و نظرات کادری مجرب، راه هموار و امنی را برای متقاضیان و کارجویان زندگی در استرالیا و مهاجرت به استرالیا فراهم نموده و درمسیر آینده آن ها را هموار سازد.

کسانی هم که در سال ۲۰۲۲ اقدام نموده اند، با همین ظرفیت مسیر اخذ ویزای ایشان طی شود. پیش بینی می شود که این دسته از متقاضیان در سال ۲۰۲۴ بتوانند منتظر ویزای خود باشند. با توجه به اینکه در مورد ویزاهای بیزینسی، ظرفیت های در این بخش کاهش یافته و هزینه ویزا نیز افزایش یافته است، فضا رقابتی تر شود.

اما به هر حال این انتظار وجود دارد که دعوتنامه از سوی ایالت ها، البته با شرایط رقابتی صادر شود.  پیش بینی می شود که در حدود ۸۰۰ دعوتنامه (مشابه آن چه که در سال گذشته بوده است)‌ دعوتنامه از سوی ایالت های مختلف صادر گردد. البته باید منتظر بود تا سیاست های ایالت ها به طور دقیق اعلام شود. به همین دلیل ضروری است که تغییراتی در خصوص بزینس پلن و اجرای آن داده شود. متقاضیان نیز لازم است تا با حساسیت بالاتری این موضوع را پی گیری کنند.

در برنامه اعلامی از سوی دولت استرالیا برای سال مالی بعد هزینه های ویزاها کمی افزایش یافته است. متقاضیان ویزاهای کار و مهارت حدود ۶ درصد به هزینه های آن ها افزوده خواهد شد. در مورد ویزاهای بیزینسی، متقاضیان با حدود ۴۰ درصد افزایش هزینه مواجه خواهند بود.

در نهایت، بررسی برنامه مالی دولت قدرال برای موضوع مهاجرت، در بر گیرنده رویکرد ی مثبت ارزیابی می شود. در این برنامه، متقاضیان ویزاهای کار و مهارت (اسکیل ورکرها) با ظرفیت های تصاعدی و جذابی روبرو خواهند بود.

اگر قصد آشنایی بیشتر با هر یک از شرایط مذکور را دارید می توانید از خدمات حضوری و آن لاین گروه کارشناسان پرواز استفاده نمایید. این گروه امکان بهره مندی متقاضیان عزیز از خدمات مشاوره ای رایگان خود را به صورت آن لاین (برخط) از سراسر ایران و یا خارج از ایران را فراهم نموده است. برای این کار فقط کافی است از طریق درگاههای ارتباطی معرفی شده در ذیل صفحه با همکاران ما در تماس باشید، تا در حداقل زمان ممکن اطلاعات دقیق، صحیح و لازم در اختیار شما قرار گیرد. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *