امارات متحده عربی با ویزای آسان و شرایط کاری مناسب، جزو مقاصد پرطرفدار برای مهاجرت به شمار می‌رود. این کشور در شرق شبه جزیره عربستان و با کشورهای عمان و عربستان سعودی هم مرز است و از طریق خلیج فارس با قطر، بحرین و ایران مرتبط است. امارات متحده ی عربی شامل هفت امارت است که شامل ابوظبی، عجمان، دبی، فجیره، رأس‌الخیمه، شارجه و ام القیوین می‌شود. هر امارت توسط یک امیر اداره می‌شود که این امیران، مجلس عالی اتحاد را تشکیل می‌دهند. در حالی که امیر ابوظبی همیشه رئیس امارات متحده عربی است، امیر دبی همواره مقام نخست وزیری این کشور را برعهده دارد. پایتخت این کشور، ابوظبی است در حالی که دبی، پرجمعیت ترین شهر و یک مرکز اقتصادی بین المللی است.

به همین دلایل است بسیاری از افراد با وجود امکانات و خدمات فراوان از سوی سایر کشورها همانند استرالیا، امارات متحده عربی برای زندگی و کار کوتاه و یا دراز مدت خود انتخاب می کنند.

آب‌ و هوای امارات

امارات متحده عربی با ویزای آسان و شرایط کاری مناسب، جزو مقاصد پرطرفدار برای مهاجرت به شمار می‌رود. این کشور در حاشیه خلیج فارس و بااین‌حال به خاطر نزدیکی به خلیج فارس، شرجی بودن هوا هم از ویژگی‌های مهم این کشور است. در بهار، دمای امارات بین ۲۵ تا ۳۰ درجه در نوسان است. این دما در تابستان به بالای 35 تا 40 درجه می‌رسد. در زمستان اما دمای هوا معمولاً بین ۰ تا ۲۰ درجه در نوسان است.

مهاجرت به امارات و اخذ اقامت دبی

امارات متحده عربی با ویزای آسان و شرایط کاری مناسب، جزو مقاصد پرطرفدار برای مهاجرت به شمار می‌رود. شهر دبی به‌عنوان یکی از قطب‌های اصلی تجارت و سرمایه‌گذاری اقتصادی در خاورمیانه شناخته می‌شود. این شهر زیبا در سواحل خلیج فارس قرار گرفته و به بزرگ‌ترین شهر تجاری امارات متحده عربی مشهور است. اگر قصد مهاجرت به امارات را دارید و می خواهید اقامت دبی را دریافت کنید، باید از شرایط و قوانین مهاجرت به این کشور اطلاع داشته باشید.

استان های امارات متحده عربی

امارات متحده عربی شامل هفت استان یا اماره است که هر کدام دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. این استان‌ها عبارتند از:

۱. دبی

دبی به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرهای امارات متحده عربی شناخته می‌شود. این شهر با داشتن برج خلیفه، فروشگاه‌های لوکس، رستوران‌های با نام و برند جهانی، جزیره پالم جمیرا و دیگر جاذبه‌های گردشگری، به یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی در جهان تبدیل شده است.

۲. ابوظبی

ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی است و دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی است که شامل مسجد شیخ زاید، سفاری در صحرای لیوا، جزیره یاس و فرمول ۱ ابوظبی می‌شود.

۳. شارجه

شارجه به عنوان سومین بزرگترین شهر امارات متحده عربی شناخته می‌شود و دارای جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی است که شامل قلعه الحصن، بازار تاریخی و موزه هنر اسلامی می‌شود.

۴. عجمان

عجمان یک شهر ساحلی است که دارای شن و ماسه سفید، آب زلال و گرمسیری است و به عنوان یک منطقه توریستی معروف در امارات متحده عربی شناخته می‌شود.

۵. رأس الخیمه

رأس الخیمه یک شهر ساحلی است که دارای جاذبه‌های طبیعی زیادی است که شامل صخره‌های الجزیرة، باغ ملک سعود القاسمي، جزیره الحمراء و کوه‌های حجر مشتمل می‌شود.

۶. ام القوین

ام القوین یک شهر ساحلی است که در نزدیکی کویر صحرای عربستان قرار دارد و دارای جاذبه‌های طبیعی زیادی است که شامل کوه‌های حجر و حوضچه‌های آب شیرین مشتمل می‌شود.

۷. الفجیرة

الفجیرة یک شهر ساحلی است که دارای جاذبه‌های طبیعی زیادی است که شامل خلیج فجیرة، پارک الفجیرة و روستای العین مشتمل می‌شود.

نحوه دریافت پاسپورت امارات یا اخذ اقامت دائم امارات

باید توجه داشت که امارات متحده عربی سیاست های سخت گیرانه ای در زمینه اعطای پاسپورت به مهاجران دارد و هیچگونه سیاست مهاجرتی برای اعطای پاسپورت به شهروندان خارجی ندارد. بیشتر مجوزهای اقامتی که برای شهروندان کشورهای خارجی صادر می‌شوند، اکثرا 2 ساله و قابل تمدید هستند و چیزی به اسم مجوز اقامت دائم امارات وجود ندارد.

چگونه به دبی مهاجرت کنیم؟

در موضوع مهاجرت به امارات متحده عربی و دبی، مسیرهای متنوعی برای مهاجرت وجود دارد که شرایط مهاجرت به دبی برای هر کدام از این مسیرها متفاوت است. این مسیرها شامل ویزای کاری، ویزای وابسته، ویزای دانشجویی، ویزای سرمایه گذاری و ویزای سرمایه گذاری املاک و مستغلات می‌شوند.

error: Content is protected !!